Sort by

Greg has logged 45 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pop

American Pop

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ferguson

Frances Ferguson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Nemo: Adventures in Slumberland

Little Nemo: Adventures in Slumberland

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Metal Veins

Black Metal Veins

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry