Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Edit this entry  
18
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Edit this entry  
05
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Edit this entry  
04
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Edit this entry  
20
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
Edit this entry  
16
Pariah

Pariah

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
15
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
13
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
A Single Man

A Single Man

2009
×
Edit this entry  
18
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Safety

Safety

2020
×
Edit this entry  
15
Rising Phoenix

Rising Phoenix

2020
×
Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Vagabond

Vagabond

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
Big

Big

1988
×
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Edit this entry  
05
Still Walking

Still Walking

2008
×
Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry