MichaelA. has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
13
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
Edit this entry  
26
1BR

1BR

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
Edit this entry  
23
365 Days

365 Days

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry