• Weathering with You

  • Culture Shock

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

  • The Sun Is Also a Star

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Brightburn

  • The Hustle

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Intruder

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Little

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Penguins

    ★★★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Wonder Park

  • Pain and Glory

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Crossword Mysteries: A Puzzle to Die For

  • Olympic Dreams

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • The Prodigy

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

  • Greener Grass

  • The Souvenir

  • Them That Follow

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Late Night

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★½

  • Winter Castle

  • Escape Room

  • New Year, New You

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Replicas

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Falling for You

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Hell Fest

    ★★★½

  • The Perfection

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • High Life

    ★★★★★