• If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Wild Rose

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Life Itself

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Hummingbird Project

    ★★★★½

  • Greta

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Peterloo

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Little Stranger

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Down a Dark Hall

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The Late Batsby

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Adrift

    ★★★★½

  • Whitney

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Life of the Party

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★★½

  • Breaking In

  • Bao

    ★★★★

  • Traffik

    ★★★½

  • Bad Samaritan

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ½

  • Rampage

    ★★★★

  • Acrimony

    ★★★½

  • Midnight Sun

    ★★★½

  • Blockers

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★★

  • Mute

    ★★½

  • Every Day