• Run

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Every Day

    ★½

  • Seven Days War

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • All Together Now

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • School Life

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★½

  • The Roommate

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Ocean Waves

    ★★★★

  • Date Night

    ★★

  • Look Who's Talking

  • Get Out

    ★★★★½