sinai has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
10
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Behavior

Behavior

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night School

Night School

2018
×
Edit this entry  
02
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry