• The Lego Movie 2: The Second Part

  • Polar

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Innocent Man

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★★★

  • Night School

  • Halloween

    ★★★★

  • Carmen and Lola

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • 14 Cameras

    ½

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dear Ex

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • The Open House

    ½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Ferdinand

  • Boo 2! A Madea Halloween

    ★½

  • Coco

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Veronica

    ★★½

  • Death Note

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • Abducted in Plain Sight

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • The Keepers

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

  • Loving

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★