Chris has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas She Wrote

Christmas She Wrote

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Magnetic

Magnetic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Catfish

Catfish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry