• Senior Year

  • Crush

    ★★

  • Under the Banner of Heaven

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Sex Appeal

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Come Play

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • The Rental

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II