Sort by

Reece has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fun Size

Fun Size

2012
×
Edit this entry  
02
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry