Reece has logged 50 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Peter Kay: Live at the Top of the Tower

Peter Kay: Live at the Top of the Tower

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Warrendale

Warrendale

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
O somma luce

O somma luce

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Choke

Choke

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Downtown '81

Downtown '81

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
Edit this entry  
19
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hey World!

Hey World!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Pecker

Pecker

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
White Noise

White Noise

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Film Geek

Film Geek

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dope Sick Love

Dope Sick Love

2005
×
Edit this entry  
07
Finding Forrester

Finding Forrester

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Bare Life

The Bare Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
04
Cop

Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Edit this entry