Sort by

reed ⴵ has logged 704 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2012

2012

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Awesome Planet

Awesome Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry