reed 📽 has logged 62 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
#AnneFrank. Parallel Stories

#AnneFrank. Parallel Stories

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Animal Crackers

Animal Crackers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Davy Crockett, King of the Wild Frontier

Davy Crockett, King of the Wild Frontier

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dadnapped

Dadnapped

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
Read the review Edit this entry  
17
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Color of Friendship

The Color of Friendship

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howards End

Howards End

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Green

The Big Green

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry