Sort by

reed ⴵ has logged 731 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mickey's PhilharMagic

Mickey's PhilharMagic

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Awesome Planet

Awesome Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beauty and the Beast Sing-Along

Beauty and the Beast Sing-Along

2020
×
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Name Is Pauli Murray

My Name Is Pauli Murray

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl Crazy

Girl Crazy

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read prior review Edit this entry