RSS feed for reefak
  • Indiana Jones 5

    ★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic

    ★★½

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Be Water

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

    ★★½

  • Inherit the Viper

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Greed

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Shaft

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★½

  • Poms

    ★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Clarence Clemons: Who Do I Think I Am?

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

    ★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • I Am Richard Pryor

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Gift: The Journey of Johnny Cash

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★