RSS feed for reefak
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greed

Greed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inherit the Viper

Inherit the Viper

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Be Water

Be Water

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shooting the Mafia

Shooting the Mafia

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Alpha and Omega: The Big Fureeze

Alpha and Omega: The Big Fureeze

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry