Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Popping

The Popping

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Everything You Need to Know About Pierogi

Everything You Need to Know About Pierogi

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Stuck

Stuck

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Run That Shit!

Run That Shit!

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Thing That Ate the Birds

The Thing That Ate the Birds

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Progressive Touch

Progressive Touch

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Workhorse Queen

Workhorse Queen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Salt

Salt

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
The Dig

The Dig

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy

Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry