ReegansReviews has logged 14 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry