ReegansReviews has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy

Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Body

Her Body

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Revenge of Robert

The Revenge of Robert

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lie

The Lie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark

The Dark

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Coffee

Hot Coffee

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
At Land

At Land

1944
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Free Radicals: A History of Experimental Film

Free Radicals: A History of Experimental Film

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry