Gregory has logged 36 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Assignment

The Assignment

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wet Hare

Wet Hare

1962
×
★★★
Edit this entry  
16
The Threat

The Threat

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry