Gregory has logged 36 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry