• Tom & Jerry

    ½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★★

  • The Binding

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • The Owners

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hunted

    ★★★

  • The Pale Door

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • The Big Ugly

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ghosts of War

    ★½

  • Ava

    ★★★

  • Force of Nature

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Becky

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Last Moment of Clarity

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Amulet

    ★★½

  • His House

    ★★★★