Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
kid 90

kid 90

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Box

The Box

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Quarry

The Quarry

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunted

Hunted

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry