Ray has logged 66 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hatchet

Hatchet

2006
×
Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
Edit this entry  
28
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baskın

Baskın

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Z

Z

2019
×
Edit this entry  
23
The Unborn

The Unborn

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Farm

Charlie's Farm

2014
×
★★
Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
31

31

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Yummy

Yummy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Binding

The Binding

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cooties

Cooties

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry