Michael has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
King in the Wilderness

King in the Wilderness

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry