Sort by
  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Klaus

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Tolkien

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½