Sort by

reese has logged 14 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry