• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Hildes Erbe

  • The Severing

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Generation of Evil

    ★★★½

  • Lapwing

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Actress

  • Eternals

    ★★½

  • Urubus

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Falconer

    ★★★½

  • 18½

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Noise of Engines

    ★★★

  • Benediction

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Quake

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Small World

    ★★

  • White Building

    ★★★

  • The Great Movement

    ★★½

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★★

  • Blank

    ★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Mondocane

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Leave No Traces

    ★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Wet Sand

    ★★★★

  • Luzifer

    ½

  • Cop Secret

    ★★★½

  • The Odd-Job Men

    ★★★

  • Hinterland

    ★★★

  • The Pact

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • The French Dispatch

  • Petrov's Flu

    ★★★½

  • a-ha - The Movie

    ★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★

  • Hit the Road

    ★★★★½