Sort by

Larry has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fearless Hyena 2

Fearless Hyena 2

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Fist

Dragon Fist

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jim Gaffigan: Noble Ape

Jim Gaffigan: Noble Ape

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fletch

Fletch

1985
×
Read the review Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Lord

Dragon Lord

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry