Sort by
  • Capture

    ★★½

  • Plane

    ★★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★★

  • Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

    ½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • A Christmas Carol: A Ghost Story

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • National Theatre Live: Jack Absolute Flies Again

    ★★★★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • The Grand Tour: A Scandi Flick

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Lost King

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Terrifier 2

  • Sorry About the Demon

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Lair

  • Samaritan

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Groot's Pursuit

    ★★½

  • Groot Takes a Bath

    ★★★½

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★½

  • Prey

    ★★★★★

  • 13 Minutes of Horror: Sci-Fi Horror

    ★★½

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Interceptor

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Shark Bait

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Dinosaurs - The Final Day with David Attenborough

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½