Sort by

Regan has logged 39 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Bill

Bill

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Five(ish) Doctors Reboot

The Five(ish) Doctors Reboot

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Five(ish) Doctors Reboot

The Five(ish) Doctors Reboot

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
13 Minutes of Horror: Sci-Fi Horror

13 Minutes of Horror: Sci-Fi Horror

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Five(ish) Doctors Reboot

The Five(ish) Doctors Reboot

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Rage of the Mummy

Rage of the Mummy

2018
×
½
Edit this entry  
05
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
½
Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Edit this entry