Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • 65

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Terrifier 2

    ½

  • They/Them

    ½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Score: A Film Music Documentary

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★

  • The Big Short

    ★★½

  • Annie

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Still Alice

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • The Purge

    ½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • The Dictator

    ★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★½

  • Drive

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Marley & Me

    ★★½

  • Bolt

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★

  • 1408

    ★★

  • The Prestige

    ★★★½

  • Snakes on a Plane

    ★★