Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
All Hands on Deck

All Hands on Deck

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Josep

Josep

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Good Mother

Good Mother

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mother

Mother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Monster

Monster

2018
×
Edit this entry  
15
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
A Son

A Son

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Killing the Indian in the Child

Killing the Indian in the Child

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Homotherapy: A Religious Sickness

Homotherapy: A Religious Sickness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Appearances

Appearances

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Little Mom

Little Mom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
½
Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Climb

The Climb

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Planetarium

Planetarium

2016
×
★★
Edit this entry  
06
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry