• The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Fever Dream

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Show Me the Father

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Copshop

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • After We Fell

    ★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Eggs Run

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Respect

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • 6:45

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Demonic

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Flag Day

    ★★

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

    ★★★

  • La Civil

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • The Slow Hustle

    ★★★½

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★½

  • The Neutral Ground

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Together

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Fathom

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★★