Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Without Limits

Without Limits

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
La Civil

La Civil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Clara Sola

Clara Sola

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Saint of the Impossible

The Saint of the Impossible

2020
×
★★½
Edit this entry