• House of Gucci

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Shoplifters of the World

  • Bad Trip

  • Shook

    ½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Wrong Turn

    ★★

  • News of the World

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Mainstream

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★½

  • Country Music

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Martin Eden

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • #FollowMe

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Life Like

    ½

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★★

  • Deep in Vogue

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart