emwood blues has logged 12 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★½
Edit this entry  
19
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Light of Day

Light of Day

1987
×
★★½
Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Edit this entry