Sort by

reibureibu has logged 826 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Song to Song

Song to Song

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
City of Life and Death

City of Life and Death

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Japón

Japón

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rams

Rams

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Tomboy

Tomboy

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
By the Time It Gets Dark

By the Time It Gets Dark

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Winter Brothers

Winter Brothers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tale of Iya

The Tale of Iya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persepolis

Persepolis

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Land and Shade

Land and Shade

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Sleep

Sleep

1964
×
Read the review Edit this entry  
28
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Distant

Distant

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pluto Moment

The Pluto Moment

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Furie

Furie

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Our Time

Our Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
El Mar La Mar

El Mar La Mar

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sky Trembles and the Earth Is Afraid and the Two Eyes Are Not Brothers

The Sky Trembles and the Earth Is Afraid and the Two Eyes Are Not Brothers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Spell to Ward Off the Darkness

A Spell to Ward Off the Darkness

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
A Lake

A Lake

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Damnation

Damnation

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Elegy of a Voyage

Elegy of a Voyage

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bronson

Bronson

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry