Sort by

Reinier_Zouw has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ghost Cat and the Mysterious Shamisen

The Ghost Cat and the Mysterious Shamisen

1938
×
★★★
Edit this entry  
25
The Deer King

The Deer King

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Edit this entry  
18
Quiz

Quiz

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Showtime

Showtime

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Homunculus

Homunculus

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11

9/11

2017
×
½
Edit this entry  
08
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry