Sort by

al paciknows has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Love Happens

Love Happens

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
National Theatre Live: Antigone

National Theatre Live: Antigone

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Comes to Pemberley

Death Comes to Pemberley

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Exchange

A Christmas Exchange

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Miss Potter

Miss Potter

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer of Rockets

Summer of Rockets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Agatha Christie: 100 Years of Poirot and Miss Marple

Agatha Christie: 100 Years of Poirot and Miss Marple

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
National Theatre Live: The Cherry Orchard

National Theatre Live: The Cherry Orchard

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Carlos Ghosn - The Last Flight

Carlos Ghosn - The Last Flight

2021
×
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Bells Are Ringing

Christmas Bells Are Ringing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chess Players

The Chess Players

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Godwink Christmas

A Godwink Christmas

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sting

The Sting

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather Family: A Look Inside

The Godfather Family: A Look Inside

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry