Rejia has logged 15 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Equinox

Equinox

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Elephant God

The Elephant God

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Yearning

Yearning

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Visitor to a Museum

A Visitor to a Museum

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Burmese Harp

The Burmese Harp

1956
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Blood Relation

No Blood Relation

1932
×
★★★½
Edit this entry  
04
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry