• Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Venom

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½