Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry