Sort by

viewer has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Gulf of Silence

The Gulf of Silence

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Within the Woods

Within the Woods

1978
×
Edit this entry  
23
The Demon Lover

The Demon Lover

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Noisedive

Noisedive

2015
×
Edit this entry  
26
Sungazer

Sungazer

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Blame!

Blame!

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Hollow Mind

Hollow Mind

2015
×
Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

1985
×
Edit this entry  
26
Rain – Memory of Cloud.1

Rain – Memory of Cloud.1

1996
×
Edit this entry  
26
Dead Girl Trailer

Dead Girl Trailer

2011
×
Edit this entry  
26
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Zëiram

Zëiram

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slug Life

Slug Life

2018
×
Edit this entry  
17
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Surrender

Surrender

2019
×
Edit this entry  
17
Cursed One-Piece

Cursed One-Piece

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
I, Pet Goat II

I, Pet Goat II

2012
×
Edit this entry  
17
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
Read the review Edit this entry  
17
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
Edit this entry  
15
Fourth Era

Fourth Era

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
She Puppet

She Puppet

2001
×
Edit this entry  
13
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diversion

Diversion

1980
×
Edit this entry  
12
Angel

Angel

1957
×
Read the review Edit this entry  
12
Luz

Luz

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Infinity Girl

Infinity Girl

1969
×
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
D A N C E R

D A N C E R

2017
×
Read the review Edit this entry