Sort by

gigi has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry