Sort by

gigi has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry