• Cars 3

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Godard Mon Amour

    ★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Lucky

    ★★★½

  • FEUD

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Live by Night

    ★★

  • Fences

    ★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Collateral Beauty

    ★★½

  • The Great Wall

  • Silence

    ★★★★

  • Allied

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

    ★★★

  • The Young Pope

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Rolling Stones: Havana Moon

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★

  • Snowden

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • The Promise

    ★★½

  • Sing

    ★★½

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Maudie

    ★★★

  • Sully

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Central Intelligence

  • Finding Dory

    ★★½

  • Elle

    ★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★

  • Loving

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Untamed

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Café Society

    ★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★