Sort by

renee has logged 1,088 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Being 17

Being 17

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry