Brenda has logged 318 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Alaskan Race

The Great Alaskan Race

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry